Μαρίνα Γκανά
![](https://antistixi.gr/wp-content/uploads/2022/12/ΜΑΡΙΝΑ-ΦΩΤΟ1.jpg)
Η Μαρίνα Γκανά είναι Ψυχολόγος, απόφοιτη του Τμήματος Ψυχολογίας του Εθνικού Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών ( ΕΚΠΑ). Το 2018 έκανε πρακτική άσκηση στο Κέντρο Παιδοψυχικής Υγιεινής Αθηνών, ενώ έχει εργαστεί εθελοντικά ως Ψυχολόγος στην Πανελλαδική Γραμμή 11525 του “Μαζί για το …
Η Μαρίνα Γκανά είναι Ψυχολόγος, απόφοιτη του Τμήματος Ψυχολογίας του Εθνικού Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών ( ΕΚΠΑ).
Το 2018 έκανε πρακτική άσκηση στο Κέντρο Παιδοψυχικής Υγιεινής Αθηνών, ενώ έχει εργαστεί εθελοντικά ως Ψυχολόγος στην Πανελλαδική Γραμμή 11525 του “Μαζί για το παιδί” κατά το έτος 2021-2022.
Το 2019 ξεκίνησε την εκπαίδευση της στη Συστημική- Υπαρξιακή Ψυχοθεραπευτική Προσέγγιση στην “Αντίστιξη” και από το 2021 εργάζεται στο Ινστιτούτο ως υπεύθυνη υποδοχής νεοεισερχομένων παραπομπών και γραμματειακής υποστήριξης.